Και δεύτερη διακοπή σε Ολλανδικό ματς λόγου τραυματσμού Άγιαξ-Βααλβάικ

Όπως έκανε γνωστό η ολλανδική λίγκα ο Άγιαξ θα τελειώσει το παιχνίδι στην έδρα της Βααλβάικ στις 6 Δεκεμβρίου οκτώ ημέρες πριν το ματς με την ΑΕΚ στο Άμστερνταμ.

Το παιχνίδι του Άγιαξ με τη Βααλβάικ για την 7η αγωνιστική της Eredivisie διακόπηκε στο 84ο λεπτό όταν ο Ετιέν Φάεσεν έπεσε στο έδαφος, αφού έχασε τις αισθήσεις του μετά από σύγκρουση με τον Μπρόμπεϊ. Εν τέλει ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων γλίτωσε τα χειρότερα και όπως ανακοίνωσε η Λίγκα το παιχνίδι θα πρέπει να συνεχιστεί κανονικά.

Στις 6 Δεκεμβρίου στις 20:00, ώρα Ολλανδίας, οι δυο ομάδες θα κατέβουν στο γήπεδο της Βααλβάικ για να παίξουν τα τελευταία έξι λεπτά, συν τις καθυστερήσεις, με τον Αίαντα να είναι μπροστά στο σκορ με 3-2. Θυμίζουμε πως οκτώ ημέρες αργότερα ο Άγιαξ θα υποδεχτεί την ΑΕΚ, στη «Γιόχαν Κρόιφ Αρένα» για την τελευταία αγωνιστική των ομίλων του Europa League.